سبک زندگی و مفهوم آن را میدانید؟ میخواهید سبک زندگی خود را تغییر دهید؟ قبل از اقدام باید بدانید سبک زندگی موفق چیست و یک نگاه کلی به آن داشته باشید.ما در این مقاله به شما خواهیم گفت سبک زندگی یعنی چه.

همه انسان ها دو بعد دارند.بعد روحی و جسمی.بعد جسمی،تمام آن چیزی است که قابل لمس است و از طریق چیزی به نام مغز کنترل میشود.درواقع،انسان امور روزانه و روتین خود را در مغز شکل میدهد و مغز دستورات خود را به جسم ارسال میکند.

خب،تکلیف روح چیست؟روح همان وجود اصلی ماست.به واقع جسم کالبدی برای روح و مغز ماست.اما این ها چه ارتباطی به سبک زندگی دارند؟آیا سبک زندگی ارتباط مستقیم با کار های روزانه ما یعنی کار های مغزی و جسمی ما دارند؟

پاسخ این سوال را میتوانیم بگوییم مثبت است.اما نکات دیگری نیاز است تا بررسی کنیم.ابتدا انسان و ذهن آن را به دو بخش تقسیم میکنیم:

1-ناخودآگاه

2-خودآگاه

ناخودآگاه همان بخشی از انسان یا ذهن انسان است که رسالت و هدف های انسان را میسازد و از طریق خوداگاه کنترل میشود.یعنی چه؟ به این معنی است که هر آنچه ما در ناخوداگاه (نگرش ها و انرژی ها)خود پرورش دهیم و به خودآگاه خود ارسال کنیم،درنتیجه سبک زندگی ما را تشکیل میدهد.

بنابر این بهتر است بگوییم که:مفهوم سبک زندگی آن است که ما در ذهن میسازیم و تصور میکنیم و از طریق خوداگاه به جسم و مغز انتقال میدهیم تا کار هارا و عملیات و هدف های ما را بر اساس آن بسازد.

سوال بعدی اینجاست:چگونه در ناخودآگاه باید تغییر ایجاد کنیم؟ پاسخ این سوال ساده است،شما باید از طریق ورودی هایی که در اختیار دارید به خودآگاه دستور بدهید تا ناخودآگاه خودتان را کنترل کنید و همانند آیینه نتیجه آن را در زندگی خود ببینید.

تعریف سبک زندگی -چرا اینقدر مهم است؟

شاید جالب است بدانید که هر چیزی که در حال حاضر دارید و یا قرار است در آینده به آن برسید،و حتی حال خوب،حال بد و نگاه شما به هر چیزی،از سبک زندگی شما ریشه میگیرد.درواقع چیزی که شما هستید همان چیزی است که در قالب چارچوبی انتخاب کرده اید که به آن میگوییم “سبک زندگی”.

بنابر این هر کاری را که در قالب برنامه و چارچوبی تکراری انجام میدهید در نهایت سبک زندگی شما را میسازد.باید تلاش کنید که همواره این چارچوب به گونه ای طراحی و اجرا شود که به اهداف و شخصیت مورد نظر شما نزدیک باشد.جمله ای است که میگوید:

هر آنچه که میخواهی اول بشو و درخواست کن

یعنی شما باید ابتدا چیزی که مد نظر شما هست،مثلا پولدار بودن با ویژگی های مورد نظر خود،چارچوبش را آماده کنید و سپس مسیر را طبق برنامه ادامه دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

تغییر سبک زندگی – چگونه؟

اولین قدم تغییر نگرش و حذف عادات مخرب است.مهم ترین مرحله این است که لیستی از عادات مخرب خود را که بیشترین تاثیر را در زندگی شما دارند لیست کنید و برای حذف آن ها اقدام کنید.توجه کنید قرار نیست یک شبه همه چیز عوض شود! اما نگرش چیست؟ نگرش مجموعه ای از عواطف و تفکرات و تمام آن چیزی است که ما نسبت به همه مسائل از خود نشان میدهیم.بنابر این نگرش انسان ها مهم ترین بخش زندگی آن هارا تشکیل داده است.

دقیق تر بخواهیم بگوییم،انسان فقیر و یا پولدار تفاوتشون در نگرش و سبک زندگی آن هاست.افراد موفق (چه افرادی که از نظر مالی موفق هستند چه از نظر های دیگر) نگرش صحیحی به مسئله دارند و دارای سبک زندگی موفق هستند.

نگرش خود را با انجام یکسری عادات خوب و مفید ترکیب میکنند،در نهایت چارچوب زندگی خود را شکل میدهند.

در مشخص کردن چارچوب زندگی از جسم خود غافل نشوید!

جسم چیزی است که شاید اگر درست کار نکند میتواند کار مغز را در تصمیم گیری مختل کند.با داشتن برنامه ای منظم و مفید باید سلامت جسم خود را تضمین کنید.جسم شما چیزی است که اجرا کننده سبک زندگی شما است.جسم کارمند ناخوداگاه شماست!بنابر این تمرکز خود را به صورت مساوی هم بر روی ذهن و هم روی بعد جسمی بگذارید.جالب است بدانید افراد موفق،به تغذیه خود به مقدار زیادی توجه میکنند.(در مقاله زندگی افراد موفق چند عادت مهم این افراد را شرح داده ایم)

با توجه به نکاتی که گفته شد،و حال آنکه میدانید مفهوم و تعریف و سبک زندگی موفق چیست،بهتر است قبل از شروع هر چیز،لیستی از ایرادات خود و اهداف هایتان آماده کنید و سپس برنامه ای برای تغییر حالات روحی و جسمی خود تدوین کنید.

در طول این مسیر ما به شما کمک میکنیم تا بتوانید چارچوب زندگی خود را اصلاح کنید و به تمام چیزی که برای آن ساخته شده اید نزدیک شوید.اکثر افراد نمیدانند چه میخواهند چون چارچوب زندگی اشتباهی برگزیدند.بنابر این تشخیص اینکه چه هدفی دارید و چه کاری باید انجام دهید،اولین اقدام شما برای تشخیص چارچوب زندگی است.